Ben jij een professional in de personenschade en werk je met dossiers waarin je de regie voert over schadebehandeling? Dan sluit deze cursus goed aan bij jouw praktijk.
Deze driedaagse cursus biedt je concrete handvatten om schadezaken effectief te behandelen: van intake tot afwikkeling. Je ontwikkelt de vaardigheden om doelgericht te sturen, keuzes te onderbouwen en schade professioneel vast te stellen.
Je werkt met realistische praktijkopdrachten én met je eigen dossiers.
De fases van schadebehandeling
Een belangrijk onderdeel van het werk van een professional in personenschade is het voeren van regie en effectief dossierbeheer met een proactieve houding. Schadebehandeling kent verschillende fases, elk met eigen dilemma’s en aandachtspunten. Tijdens deze training bespreken ervaren docenten die fases en jouw rol daarin.
Je leert vanaf de start van een zaak de juiste stappen te bepalen, een visie en strategie te ontwikkelen en een behandelplan op te stellen. Ook ga je aan de slag met het inschakelen van deskundigen, het inschatten van herstel en arbeids(on)geschiktheid, en het onderbouwen van schade-indicatoren en de schadestaat. Daarbij leer je voortdurend kritisch te reflecteren: klopt de prognose nog? Moet de reserve worden bijgesteld?
Daarnaast richt je je op het beoordelen van het dossier: dekking, aansprakelijkheid, ingezette trajecten en rapportages van deskundigen. Je ontwikkelt vaardigheden om fraudegevoelige signalen te herkennen en om te gaan met geschillen. Elke schadezaak vraagt uiteindelijk om afwikkeling: kun je de schade vertalen naar geld en een gemotiveerd regelingsvoorstel opstellen? En weet je afspraken goed vast te leggen in een vaststellingsovereenkomst?
Voor wie is deze cursus geschikt?
Deze cursus is geschikt voor professionals die dagelijks werken aan personenschadezaken en hierin de regie willen nemen. Denk aan:
- Letselschadebehandelaars
- Juristen bij verzekeraars of belangenbehartigers
- Schade-experts
Wat is de cursusvorm?
Deze driedaagse cursus bestaat uit praktijkgerichte bijeenkomsten met zelfstudie en gerichte praktijkopdrachten.
Tijdens de cursus wordt er actief gewerkt met eigen dossiers, dus het is belangrijk dat je over voldoende eigen casuïstiek beschikt om in te brengen tijdens de bijeenkomsten.
Wie zijn de docenten?
Wat leer je tijdens cursus Personenschade in de praktijk?
Je leert onder meer:
- Regie te voeren over het dossier, met een scherp behandelplan;
- Visie en strategie te bepalen vanaf het begin van de zaak;
- Deskundigen effectief in te schakelen met de juiste vraagstelling;
- Schadeposten te onderbouwen, vertalen naar geld en vastleggen;
- Prognoses, reserves en schadestaten kritisch te beoordelen;
- Fraudesignalen en geschillen professioneel aan te pakken;
- Vaststellingsovereenkomsten correct op te stellen.
Welke voorkennis en ervaring heb je nodig?
Je beschikt over hbo-denkniveau en hebt bij voorkeur al enige ervaring met personenschadezaken. Deze cursus sluit aan op de verdere vaktechnische ontwikkeling van professionals binnen het personenschadeveld, en is geschikt voor iedereen die zich hierin wil verdiepen.
Certificering en PE-punten
Na afloop van deze training ontvang je een bewijs van deelname.