Artikel 1 oktober 2025
11 minuten leestijd
Terug naar overzicht

Cursuslocaties bij OSR: wat je kunt verwachten 

Sta je op het punt om je in te schrijven voor een cursus bij OSR?  Dan wil je zeker weten dat de locatie aansluit bij jouw wensen, reisafstand en praktische verwachtingen. In dit artikel vind je alle praktische informatie over onze cursuslocaties. Je ontdekt waar de opleidingen plaatsvinden en hoe je er makkelijk komt. Maar ook wat je kunt verwachten qua voorzieningen en waarom OSR juist voor deze locaties kiest. Daarnaast lees je hoe wij locaties voor je selecteren, hoe andere cursisten de locaties ervaren en hoe we omgaan met meerdaagse cursussen. Tot slot stellen we graag een nieuwe locatie voor die je binnenkort tegenkomt. Zo ga je goed voorbereid naar jouw cursusdag en kom je niet voor verrassingen te staan. 

Waar worden de cursussen van OSR gegeven? 

OSR organiseert opleidingen centraal in het land op verschillende locaties in en rond Utrecht. Elke locatie is zorgvuldig gekozen op basis van bereikbaarheid, sfeer en voorzieningen.  

We maken altijd keuzes die passen bij de inhoud en deelnemers. Bij landelijke of unieke opleidingen waar mensen uit het hele land komen en daarom vaker met de auto, kiezen we soms voor een locatie aan de snelweg met ruime parkeergelegenheid. Maar in de basis stimuleren we reizen met het openbaar vervoer en kiezen we daarom voor centraal gelegen locaties, goed bereikbaar met OV. 

Welke voorzieningen zijn er qua lunch, snacks en koffie? 

Bij elke cursuslocatie mag je rekenen op goede verzorging, persoonlijke aandacht en voldoende keuze in eten en drinken. Een eigen OSR-host is altijd aanwezig om je welkom te heten en praktische ondersteuning tijdens de cursusdag, van temperatuur in de zaal, de route naar een kolfruimte tot een verlengsnoer om je laptop op te laden als dat nodig is. 

Heb je specifieke dieetwensen?  

Geef je dieetwensen zoals halal of glutenvrij bij inschrijving aan ons door, dan wordt daar bij alle locaties rekening mee gehouden. Vegetarische opties zijn standaard aanwezig. 

Waar vind je de locatie van een cursus?  

Bij elke cursus staat op de website duidelijk aangegeven waar de bijeenkomst plaatsvindt. Als je je hebt ingeschreven ontvang je de locatie ook nog een keer in de bevestigingsmail én we noemen dit nog een keer in de Leeromgeving. 

Je vindt onze cursussen op de volgende locaties: 

Van der Valk Utrecht 

Hier staat een uitgebreid buffet voor je klaar, zowel tijdens de cursus als in de pauzes. Je kiest uit warme en koude gerechten, sapjes en fris. Hier krijg je optimale verzorging, sterke wifi en ruime zitplekken. De locatie is groot en zakelijk ingericht, de OSR-host zorgt voor een warm en persoonlijk welkom. 

Van der Valk is centraal gelegen aan de A12 met ruime parkeergelegenheid die gratis is voor onze cursisten. Met de tram, een bus of OV-fiets ben je er binnen een kwartiertje, gerekend vanaf Utrecht CS.  Hier krijg je optimale verzorging met volop keuze in allerlei lekkers, gezond of minder gezond. De locatie ontving dit voorjaar een gemiddelde waardering van 9,1. 

“bij Van der Valk is het altijd top voor elkaar!”  

– Anonieme cursist, 17 september 2024

Wonders of Work

Deze moderne cursuslocatie ligt midden in Hoog Catharijne en krijgt een gemiddelde waardering van 8,4 van onze cursisten. Wonders of Work is stijlvol ingericht en voelt eigentijds aan. Uiteraard is ook hier een OSR-host aanwezig om je dag soepel te laten verlopen.

In de open keuken worden verse warme en koude gerechten bereid voor de lunch. Je hebt ruime keuze en ziet het keukenteam live aan het werk.

De locatie is iets minder makkelijk te vinden. Navigeer naar Hoog Catharijne, Boven Vredenburgpassage. De ingang zit naast Rituals onder de naam Connect Offices R1.

Dankzij de ligging naast Utrecht Centraal is Wonders of Work uitstekend bereikbaar met het OV. Parkeren kan in de parkeergarages rondom Hoog Catharijne, maar houd rekening met hoge kosten.

“Zeer prettige locatie, goed verzorgd, goede bereikbaarheid”
– anonieme cursist, november 2025

Jaarbeurs Meetup

Als je een grote bijeenkomst zoals een Kennisnet bezoekt, kom je vaak op deze locatie. De gemiddelde waardering van deze cursisten is een 8,3.  

Je vindt deze locatie letterlijk naast het station Utrecht Centraal, dus ideaal met de trein. Parkeren kan bij P1, P2 of P4 van de Jaarbeurs, maar let op: dit is aan de prijs. Een alternatief is om met de auto naar P&R Westraaven of Papendorp te komen en vanaf daar een bus te nemen als je niet de hele route met het OV wilt afleggen. 

Kom je met de fiets, dan kun je deze kwijt in de stalling van Hoog Catharijne.  

Je lunch is hier altijd vegetarisch, met soep van de Verspillingsfabriek. Halal, glutenvrij of andere dieetwensen? Geef het vooraf door aan OSR en het wordt geregeld. Je vindt hier koffie- en theeautomaten, water met een smaakje, en ’s middags vaak sapjes en fris. De sfeer is grootstedelijk, maar de OSR-host begeleidt je persoonlijk. De Jaarbeurs focust op duurzaamheid en lokale producten; voor elke bijeenkomst wordt zelfs een boom geplant samen met Trees for All. 

 
“Fijne locatie, lekker dicht bij het station. En goed te bereizen zo midden in het land.”

– Ingeborg Mussche, december 2024 

HNK Utrecht Centraal Station 

Hier vind je ons hoofdkantoor én is een cursuslocatie. De lunch bestaat uit vegetarische en niet-vegetarische broodjes waar je uit kunt kiezen en soep. In de zaal staan kannen met koffie, thee en water klaar. Hier ontmoet je behalve de OSR-host soms ook andere medewerkers van OSR. De locatie is modern en compact. 

Je loopt er naartoe in een stevige wandeling van een kwartiertje vanaf Utrecht centraal of 5 minuten vanaf station Vaartsche Rijn. Een parkeerplek vind je meestal op straat voor de locatie, maar houd dan rekening met flinke parkeerkosten. Iets goedkoper wordt het als je parkeert in parkeergarage Vaartsche Rijn en de laatste 10 minuten loopt. Kom in een pauze rustig eens langs bij ons kantoor als je dat leuk vindt. Ook deze cursuslocatie kreeg gemiddeld een 8,3 van cursisten. 

“Een mooie locatie en gebouw. De lunch was lekker. Ik wist alleen vooraf niet dat het ongeveer een kwartier lopen was vanaf het station. Misschien handig om dat ergens te vermelden, zodat je daar een betere tijdsinschatting van kan krijgen.”

– Anonieme cursist, 2025

La Vie Utrecht  

Ook La Vie past bij onze ambitie om bewust om te gaan met onze wereld. Je luncht aan een uitgebreid buffet met veel vegetarische keuzes. In de sfeervolle ruimtes vind je koffieautomaten en een ruime keuze aan thee, waaronder kruidenthee. De ambiance is warm en uitnodigend en uiteraard is ook hier een host van OSR aanwezig om jouw dag optimaal te laten verlopen. 

Vanaf Utrecht Centraal loop je in circa tien minuten naar La Vie, onze cursuslocatie naast de Bijenkorf. Parkeren kan in de parkeergarage La Vie, maar deze is vaak vol en prijzig. Fiets en OV zijn het makkelijkst. Deze locatie kreeg een 8,2 als gemiddelde waardering dit voorjaar.  

“Super locatie! Heel goed bereikbaar. Gebouw is erg mooi en schoon en de lunch en tussentijdse versnaperingen waren heerlijk. Zeer attent dat we werden welkom geheten door de directeur van OSR met aandacht voor de ziekte en afwezigheid van Kerstin Hopman en de vervanging door Linda Meys. De OSR-medewerkster die als host optrad, was zeer goed in haar werk en bovendien erg vriendelijk. Linda Meys bleek gedurende de dag een prima vervangster van Kerstin Hopman. Zeer gedreven en met zeer veel kennis en praktijkervaring (én praktijkvoorbeelden).”

– Anonieme cursist, december 2024. 

Space to Create 

Tegenover het station met een warme en moderne sfeer. Gemiddeld kreeg deze locatie een 8,2 in de eerste helft van dit jaar. Parkeren kan in parkeergarage P1 of P2, maar houd rekening met kosten van 90 cent per 12 minuten, dus dat loopt snel op, met een maximum van € 38,-. Deze locatie leent zich daarom echt voor het OV. 

Hier lunch je buiten de deur bij verschillende restaurants in de buurt, zodat je letterlijk even afstand kunt nemen. In de openbare ruimte staat een koffieautomaat en is water en fruit beschikbaar. De open opzet van Space to create zorgt voor een lichte, toegankelijke sfeer, al kan het er op piekmomenten levendig druk zijn. 

De locatie is uitstekend, lekker dichtbij het station. De voorzieningen zijn ook goed.”

– Richard Jansen, 28 november 2024 

Locaties die niet centraal liggen 

Soms wijken we bewust uit naar een andere locatie. Bijvoorbeeld als we worden uitgenodigd om op een kantoor cursus te geven, of wanneer een specifieke plek beter past bij de doelgroep. Een goed voorbeeld is de Verdiepingscursus Mijnbouwschade voor advocaten die gedupeerden van de aardbevingsschade in Groningen bijstaan. Die cursus vindt plaats bij Van der Valk in Hoogkerk, Groningen, dicht bij de doelgroep. 

Voor de avondtraining toepassen ChatGPT voor advocaten, heeft Guldemond Advocaten haar kantoor beschikbaar gesteld zodat we ook een training in Amsterdam kunnen aanbieden. 

Zit je bij een meerdaagse cursus steeds op dezelfde locatie? 

Bij een meerdaagse cursus van OSR zit je in principe steeds op dezelfde locatie. Zo weet je precies waar je de volgende cursusdag verwacht wordt. Alleen als er een dringende reden is, bijvoorbeeld doordat een locatie onverwacht niet beschikbaar is, wijkt OSR uit naar een andere plek. In dat geval krijg je hier altijd ruim op tijd bericht over, inclusief een duidelijke routebeschrijving. 

Bij inschrijving zie je direct waar de cursus plaatsvindt. Je ontvangt deze locatie-informatie opnieuw in de bevestigingsmail én in de Leeromgeving. Zo kom je niet voor verrassingen te staan, ook niet bij meerdaagse opleidingen. 

Hoe selecteert OSR de cursuslocaties? 

Elke locatie waar OSR een cursus organiseert, is met zorg gekozen. We letten op een aantal vaste punten: de centrale ligging in of rond Utrecht, goede bereikbaarheid met het openbaar vervoer, ruime en rustige zalen, betrouwbare wifi en goede catering. Ook de sfeer en gastvrijheid van het personeel wegen mee, net als duurzaamheid zoals vegetarische opties en energiezuinige panden 

Voordat we een locatie boeken, gaat een van onze opleidingsassistenten eerst zelf langs. Zij bekijkt de zalen, test de wifi, spreekt het team op locatie en proeft de koffie en de lunch. Pas als alles klopt, plannen we de eerste cursusdag. 

Hoe waarderen andere cursisten de cursuslocaties? 

Dit zorgvuldige selectieproces van OSR heeft direct effect op de beleving van cursisten. Na iedere cursusdag vragen we cursisten om feedback, waarbij de locatie een vast onderdeel is. Uit deze evaluaties blijkt dat onze locaties gemiddeld goed worden gewaardeerd. In de eerste helft van dit jaar gaven cursisten een 8,4 als gemiddelde beoordeling aan onze cursuslocaties. 

Enkele opmerkingen van deelnemers: 

  • “Makkelijk bereikbaar en fijne lunch!” 
  • “Rustige locatie met goede koffie en een prettige sfeer.” 
  • “Ik waardeer dat OSR let op duurzaamheid bij het kiezen van locaties.” 

Ook bij de individuele locaties zie je dat terug. Zo ontving Van der Valk Utrecht dit voorjaar zelfs een 9,1 als waardering. Jaarbeurs Meetup, HNK Centraal, La Vie en Space to Create kregen gemiddeld allemaal een waardering van gemiddeld 8,2 of 8,3. 

Deze scores laten zien dat cursisten onze zorgvuldige keuzes waarderen en zich op hun gemak voelen tijdens de cursusdagen. 

Wat doen we bij teleurstellende scores? 

Scoort een locatie lager dan een 8 of komen er verbeterpunten naar voren, dan bespreken we dat met de locatie. Blijft verbetering uit, dan zoeken we verder naar een andere plek. Dankzij deze aanpak kregen onze locaties in de eerste helft van dit jaar gemiddeld een 8,4 als beoordeling. 

Nieuwe cursuslocatie: BCN

Als we afscheid nemen van locaties, moet er af en toe ook een nieuwe locatie gevonden worden. Vanaf dit jaar vind je OSR-cursussen ook bij BCN in Utrecht, zowel direct buiten het station Utrecht CS als in Lunetten. De locatie bij Utrecht CS zul je het meest tegenkomen. Om in het centrum te komen hoef je maar 100 meter te lopen, leuk als je na de cursusdag nog even wilt ontspannen.  

Voor de inwendige mens wordt goed gezorgd bij BCN. Als je bij inschrijving aangeeft dat je allergieën of dieetwensen hebt, dan houden zij daar rekening mee. Ook hebben zij bij het restaurant een bord met alle allergenen en heeft BCN altijd minimaal één vegetarisch gerecht en verschillend beleg voor op jouw broodje.

Waar wij enthousiast van worden bij BCN is de bereikbaarheid, het uitzicht en de uitstekende faciliteiten.

Deze nieuwe locatie past bij OSR: steeds in beweging, altijd op zoek naar een plek waar kennis delen en ontmoeten centraal staan. Je kunt rekenen op een inspirerende cursusdag, met ruimte voor gesprek, ontmoeting en culinair genieten. 

Bij elke cursuslocatie staat één doel voorop: zorgen dat jij optimaal kunt leren en netwerken, zonder afleiding. Je weet altijd waar je aan toe bent en komt terecht op een plek die zorgvuldig is geselecteerd en goed wordt gewaardeerd. Zo houd jij je aandacht bij het leren en het ontmoeten van vakgenoten, de rest regelen wij. 

Terug naar het kenniscentrum

Opleidingen voor juristen die verder willen

Bekijk ons volledig aanbod
'Cursuslocaties bij OSR: wat je kunt verwachten