Terug naar zoekresultaten

Symposium 'de toegang tot de rechter in het geding'

Prijs: € 125,00

(excl. btw)

Datum: 10 februari 2012 (Toon tijden)
DatumVanTot
10-02-201213:3017:00

Locatie: Utrecht
Docenten: dhr. mr. U. van de Pol, dhr. prof. mr. T. Barkhuysen, dhr. mr. H.D. Gelderloos, dhr. mr. R.W.L. Koopmans
Doelgroepen: Advocaat, Advocaat-stagiaire, Rechtsbijstandjurist, Rechterlijke macht, (semi) Overheidsjurist

3

Op vrijdagmiddag 10 februari 2012 organiseert OSR Juridische Opleidingen in samenwerking met de VAR- Vereniging voor Bestuursrecht een symposium onder de titel ‘de toegang tot de rechter in het geding’. Aanleiding hiertoe zijn de voorgenomen kabinetsmaatregelen met betrekking tot invoering van een stelsel van kostendekkende griffierechten en voortgaande bezuinigingen in het kader van de Wrb’.

We hebben een aantal gerenommeerde sprekers uitgenodigd en de meesten hebben reeds toegezegd. Het belooft een interessante middag te worden, die afgesloten wordt met een forumdiscussie. De kosten voor deelname zijn beperkt (de laagste bijdrage in het kader van de Wrb).

Het symposium vindt plaats in de Jaarbeurs (Media Plaza, Polarzaal) te Utrecht en biedt plaats aan ruim 300 deelnemers.

Programma (deels nog onder voorbehoud)

13.30u :
Registratie (PO-punten Nova) en ontvangst met koffie/thee

14.00u - 14.10u:
Opening door de dagvoorzitter mr. drs. Th. (Theo) Simons, president Centrale Raad van Beroep

14.10u - 14.40u:
Toetsing van de maatregelen aan artikel 6 EVRM en artikel 47 Europees Handvest. Lezing door prof. mr. T. (Tom) Barkhuijsen, hoogleraar staats- en bestuursrecht Universiteit Leiden

14.40u - 15.10u:
Case-scenario’s: vergelijking van praktijksituaties voor en na invoering maatregelen
Lezing door mr. H. (Harm) Gelderloos, advocaat Den Haag en deskundige op het gebied van gefinancierde rechtsbijstand

15.10u - 15.30u:
Pauze met koffie/thee/fris

15.30u - 16.00u:
Wat betekenen de maatregelen voor uitkeringsinstanties/uitvoeringsorganen c.q. hoe gaan zij hiermee om? Lezing door mr. R. (Ruurd) Koopmans, directeur juridische zaken Sociale Verzekeringsbank (SVB)

16.00u - 16.30u:
Een (verdere) verstoring van de balans tussen burger en overheid? Lezing door mr. U. (Ulco) van de Pol, gemeentelijk ombudsman Amsterdam

16.30u - 17.00u:
Forumdiscussie

17.00u - 18.00u
Afsluitende borrel

dhr. mr. U. van de Pol
ombudsman Gemeente Amsterdam

dhr. prof. mr. T. Barkhuysen
hoogleraar Staats- en Bestuursrecht aan de Universiteit Leiden en advocaat bij Stibbe in Amsterdam

dhr. mr. H.D. Gelderloos
advocaat te Den Haag en secretaris van de VSAN (Vereniging Sociale Advocatuur Nederland)

dhr. mr. R.W.L. Koopmans
directeur juridische zaken bij de Sociale Verzekeringsbank te Amstelveen.

Voor deze cursus zijn nog geen reviews beschikbaar.

Schrijf een review

Heeft u deze cursus eerder bij OSR gevolgd? Dan zijn wij benieuwd naar uw ervaring. U kunt hieronder een review achterlaten. Houd wel rekening met de spelregels bij het schrijven van de review.

Spelregels

1. Wat schrijft u in uw review?
Uw eigen mening. We willen graag weten waarom u een cursus wel of niet geslaagd vindt.

2. Wat schrijft u niet in uw review?
* Adressen, telefoonnummers en e-mailadressen;
* Kwetsend commentaar;
* Links naar andere websites;

Let op: Als uw beoordeling niet overeenkomt met bovenstaande voorwaarden, hebben we het recht deze niet te plaatsen of te verwijderen.

Plaats je ervaring

Contact

Voor inhoudelijke informatie kunt u contact opnemen met dhr. mr. L.A.M. Smets, Opleidingsmanager.

Voor praktische informatie neemt u contact op met onze afdeling Cursusadministratie (info@osr.nl)

Zit de cursus die u zoekt er niet tussen?

Wellicht kunnen wij u verder helpen. Neem contact met ons op via 030 231 5314 of info@osr.nl.

Door u bekeken cursussen (Lijst wissen)

8-daagse Chinareis

zaterdag 2 juni 2012